Floating w sporcie

Powszechnie wiadomym jest, że po każdym wysiłku fizycznym organizm sportowca czy też osób intensywnie trenujących musi się zregenerować.

Najlepszym możliwym sposobem odpoczynku po wysiłku jest zdrowy sen. Taka odbudowa organizmu jest niezwykle ważna, ponieważ w tym czasie ciało naprawia wszelkie spustoszenia jakie pozostawił po sobie wysiłek fizyczny.

Aktywność fizyczna sprawia, że mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom, a organizm w trakcie regeneracji nadbudowuje powstałe zniszczenia i przygotowuje się do kolejnych wyzwań zwiększając przez to swoją wytrzymałość.

Żółty trójkącik Dziewczyna leżąca na plecach w wodzie
Uśmiechnięta dziewczyna leżąca na wodzie
Żółte półkole
Mężczyzna relaksujący się na tle wody Jasna kropka

floating w sporcie

Przyśpieszenie regeneracji

Sen jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym intensywną regenerację zmęczonego organizmu.

Co jednak jeżeli nasz sen jest krótki, niespokojny lub po prostu cierpimy na bezsenność?

Mały trójkącik Białe półkole Kobieta leżąca na plecach w wodzie

Żółte kółko Najlepszą alternatywą jest zastosowanie terapii REST i według badań naukowców jest ona nieporównywalna z innymi zamiennymi metodami i już godzinna sesja floatingu jest w stanie zastąpić ok. 4 godziny snu. W trakcie jednej sesji organizm wytwarza odpowiednie dawki hormonu wzrostu, który w nadzwyczajny sposób wpływa na regenerację mięśni.

Żółte kółko Kolejną zaletą jest fakt, że w trakcie seansu floatingowego układ nerwowy oczyszcza się i eliminuje stres, który został nagromadzony w trakcie całego dnia. Jest to istotne w przypadku sportowców, których treningi są często stresujące i obciążające nie tylko fizycznie ale również nerwowo.

Żółte półkole Żółty trójkącik Jasne kółko Jasny trójkącik Jasne półkole Żółte kółko

masz pytania?

chętnie odpowiemy!

Nie znalazłeś pakietu odpowiedniego dla siebie? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy!