Floating w sporcie

 

Powszechnie wiadomym jest, że po każdym wysiłku fizycznym organizm sportowca czy też osób intensywnie trenujących musi się zregenerować. Najlepszym możliwym sposobem odpoczynku po wysiłku jest zdrowy sen. Taka odbudowa organizmu jest niezwykle ważna, ponieważ w tym czasie ciało naprawia wszelkie spustoszenia jakie pozostawił po sobie wysiłek fizyczny.

Aktywność fizyczna sprawia, że mięśnie ulegają mikrouszkodzeniom, a organizm w trakcie regeneracji nadbudowuje powstałe zniszczenia i przygotowuje się do kolejnych wyzwań zwiększając przez to swoją wytrzymałość

Przyspieszenie regeneracji

 

Sen jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym intensywną regenerację zmęczonego organizmu.
Co jednak jeżeli nasz sen jest krótki, niespokojny lub po prostu cierpimy na bezsenność?

Najlepszą alternatywą jest zastosowanie terapii REST i według badań naukowców jest ona nieporównywalna z innymi zamiennymi metodami i już godzinna sesja floatingu jest w stanie zastąpić ok. 4 godziny snu. W trakcie jednej sesji organizm wytwarza odpowiednie dawki hormonu wzrostu, który w nadzwyczajny sposób wpływa na regenerację mięśni. Kolejną zaletą jest fakt, że w trakcie seansu floatingowego układ nerwowy oczyszcza się i eliminuje stres, który został nagromadzony w trakcie całego dnia. Jest to istotne w przypadku sportowców, których treningi są często stresujące i obciążające nie tylko fizycznie ale również nerwowo.